skulptura,drozyba  medine skulptura,medienos gaminiai medine skulptura,drozyba

Medžių rūšys ir medienos savybės

Nors meninei drožybai naudojama įvairių medžių veislių mediena, bet konkrečiam dirbiniui ji parenkama atsižvelgiant į jos savybes. Pavyzdžiui.: Pušis - pati prieinamiausia medžiaga. Jos mediena sakinga, tiesiasluoksnė, ryški ir rievėta. Eglės mediena yra gelsvai baltos spalvos.

Drožėjui spygliuočių mediena patogi todėl, kad ją lengviausiai galima gauti, ji plačiai naudojama kaip statybinė medžiaga.

Liepos mediena dėl smulkaus pluošto ir vienalytės struktūros džiūdama mažai skilinėja, todėl labiausiai tinka smulkučiams dirbiniams, kiaurapjūvei drožybai.

Kaštono mediena gelsvai pilka, minkšta, švelni, panaši į liepos, tik dar lengviau apdirbama, todėl dažnai naudojama skulptūrinei drožybai. Tačiau ji labai jautri atmosferos pokyčiams ir greitai genda.

Beržo mediena smulkiai rievėta, pluoštai lengvai banguoti. Ji yra vidutinio patvarumo, kieta, stipri, sunkiai skyla, lengvai tekinama ir poliruojama, sunkiai gludinama.

Ąžuolų yra dviejų rūšių: paprastasis ir raudonasis. Jų mediena mažai kuo skiriasi. Jos rievės smulkios, todėl pjaunant išilgai spindulių gautuose paviršiuose sudaro gražų dekoratyvinį piešinį. Gulėdama vandenyje, ąžuolo mediena juoduoja ir pasidaro kieta.

Meninei drožybai labiau tinka lapuočių mediena. Vieniems dirbiniams tinka minkšta, kitiems kieta mediena.

< Atgal
medienos gaminiai

Copyright © "Medinė galerija" 2009m.